< Italsky Chrtik >

< Slevy >

Zaregistrujte se a začněte využívat možností levných nákupů krmiv a kynologických potřeb:

Shop.Kynolog.Cz odborný chovatelský obchod

AcanaShop.cz nejlepší kanadské krmivo

NejKrmiva.cz< Domény na prodej >

Americký pitbulteriér Bordeauxská doga Bostonský teriér Britská modrá kočka.cz Coton de Tulear Gordonsetr Maltezský psík.cz Německý ohař Sibiřský husky

 

Italský chrtík

Italský chrtík je moniaturní rasy chrta s africkými kořeny. Jeho stopy můžeme najíu už v starověkém Egyptě. Přestože většina chrtů alespoň původně sloužila k lovu, tak italský chrtík jak se zdá byl vždy plemenem společenským.

Od doby kdy se objevil na královském dvoře egyptských vládců prochází italský chrtík sídly královských rodů, paláci šlechticů i domy bohatých měšťanů. Obdivovatelem italských chrtíků byl například pruský král Bedřich Veliký, skotská královna Marie Stuartovna, anglické královny Anna Stuartovna a Viktorie, ruská carevna Kateřina Veliká, norská královna Maud z Walesu a další.

Bohužel plemeno italských chrtíků je postižené značnou degenerací. Psíci trpí množstvém chorob a jejich chov se majiteli často hodně prodraží. Je velká škoda, že tito přítulní, jemní, citliví, veselí, rychlí a inteligentní psíci nejsou pro svůj zdravotní hendikep skoro vůbec vhodní pro běžného chovatele.

Uměli by jste napsat lepší text o psím plemeni Italský Chrtík máte k dispozici přesnější informace? Pošlete mi Váš článek ho na e-mail uvedeny ve spodní části webu a já jej rád zveřejním, třeba s uvedením odkazu na Váš web nebo reklamy na Vaši chovnou stanici.

Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu na procházkách s italským chrtíkem.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Více než 6500 značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Přes 2500 značkových parfémů skladem za bezkonkurenční ceny.Značkový parfém je ideální dárek pro ženy i muže.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví! Široký sortiment přírodních produktů ihned k dodání. Nečekejte až Vás přemůže zákeřná choroba.
www.prozdravi.cz

Mate chuť na pikantní počteníčko? Pak doporučuji Odhaleni.info. Pokud plánujete kde strávíte letošní poslední noc pak jděte na web Silvestr (ale pozor na kocovinu). Zajímavou dovolenou můžete zažít v jeskyních Podkarpatské Rusi.


Rumunsko.tv | News | KDU-ČSL

email kontakt na webmastera projektu ItalskyChrtik.cz