< Gordonsetr >

< Slevy >

Zaregistrujte se a začněte využívat možností levných nákupů krmiv a kynologických potřeb:

Shop.Kynolog.Cz chovatelský obchod

AcanaShop.cz nejlepší kanadské krmivo

NejKrmiva.cz< Domény na prodej >

AmerickyPitbulterier.cz BordeauxskaDoga.cz BostonskyTerier.cz BritskaModraKocka.cz CotonDeTulear.cz Gordonsetr.cz ItalskyChrtik.cz MaltezskyPsik.cz NemeckyOhar.cz SibirskyHusky.cz

Gordonsetr

Gordonsetr je plemeno loveckého psa, které pochází ze Skotska, kde byl vyšlechtěn na začátku XVIII. století. Název tato psí rasa získala po siru Alexandrovi 4. vévodovi z Gordonu (1743-1827), který se zasloužil o počátek chovu tohoto zajímavého plemene. Gordonsetr není ve srovnání s jinými setry moc rozšířená rasa. Gordonsetr je ze všech setrů největší, nejvšestranější, ale také nejpomalejší.

Gordonsetři jsou v občas využívání jako policejní psi, kdy za pomocí dokonalého čichu pomáhají z odhalováním drog. Nejeden gordonsetr se osvědčil také jako záchranářský pes.

Vzhled: Gordonsetr je štíhlý ohař s dlouhou černou srstí, s jasným, rezavě červeným a zřetelně ohraničeným pálením na hlavě, hrudi a bězích. Srst mají gordonsetři delší, mírně zvlněnou. Výška v kohoutku je u psa 66 cm a u feny 62 cm. Váha má být mezi 23-32 kilogramy. Gordonsetr je vzhledem trochu podobný anglickému setrovi, ale působí zřetelně mohutnějším dojmem dojmem.

Gordonsetr je laskavý, přátelský pes, který vyniká vyváženým charakterem. Je hrdý, společenský, od přirozeně ušlechtilý. Jeho povaha je v zásadě velmi klidná. Gordonsetři vyžadují důslednou výchovu a dostatek pohybu. Gordonsetr je výjimečně náruživý při práci ve vodě. Tito psi jsou nadšení a dobří aportéři a to při lovecké práci nebo i při hře.

Gordonsetři nejsou tak náchylní k dysplazii kyčelního kloubu, jak mnoho psů větších plemen, ale trpí náchylností k několika jiným onemocněním. Popisovány jsou zdravotní problémy jako hypotyreóza, torze žaludku a oční onemocnění, jako je například progresivní atrofie sítnice a šedý zákal. Průměrná délka života u gordonsetrů je obvykle asi 10 až 12 roky.

Uměli by jste napsat text o psím plemeni Gordonsetr lépe? Máte k dispozici přesnější informace? Pošlete mi Váš článek ho na e-mail uvedeny ve spodní části webu a já jej rád zveřejním, třeba s uvedením odkazu na Váš web nebo reklamy na Vaši chovnou stanici.

Krasa.cz
Buďte neodolatelná! Nejširší sortiment výrobků pro vaši krásu na procházkách s Gordonsetrem.
www.krasa.cz
Hodinky.cz
Více než 6500 značkových hodinek se slevou 40 – 60%!
www.hodinky.cz
Parfemy.cz
Přes 2500 značkových parfémů skladem za bezkonkurenční ceny. Vyberte ten správný parfém pro Vašeho Cotonka.
www.parfemy.cz
Prozdravi.cz
Chraňte své zdraví pomocí širokého sortimentu přírodních produktů, eshopu ProZdravi.
www.prozdravi.cz

Vznikající geo projekty Řecko, Djerba – hotel Les Dunes a Lucembursko.

Přísloví týkající se psů: Pes který štěká, nekouše - Jaký pán takový pes - Kdo čerstvý sýr jí, pes ho nekousne, zloděj ho neokrade, aniž zestárne.


trestni zákoník | mzdové účetniství

email kontakt na webmastera projektu Gordonsetr .cz