< Foxhound >

< Slevy >

Registrujte se teť a získejte možnost levných nákupů krmiv: NejKrmiva.cz< Další plemena >

Maltezský psík
Yorksirský teriér
Pudli
Teriéři
Tibetský španěl
Foxteriér
Britská modrá

< Odkazy >

Lichvář .cz
Parfemy.cz

Foxhound

Americký foxhound

Americký foxhound je překrásný lovecký a myslivecký pes.

Americký foxhound je velmi podobný anglickému foxhoundovi, ale je menší. Již z názvu plemene (který se skládá z anglických slov "fox" a "hound", což v překladu znamená honit lišku) je patrné, že se jedná o loveckého psa.

Amerického foxhounda je velice snadné poznat podle jeho charakteristického a výrazného hlasu.

Americký foxhound je v současnosti využíván nejen jako lovecký pes, ale i jako výborný společník. Nevýhodou tohoto plemene je, že se za hranicemi USA téměř nevyskytuje.

Anglický foxhound

Dobře stavěný a mohutný pes, který dosahuje výšky okolo 64 cm a váhy do 35 kg. Má krátkou, hustou srst, která dobře chrání proti povětrnostním vlivům.

Díky přesnému vedení plemenné knihy (od roku 1800) si původ svého foxhounda můžete vysledovat až k prapůvodním předkům. Psi se použili třeba při honu na lišku, kde byli vynikajícími společníky. Plemeno je rozšířené po celém světě, ve Velké Británii se dosud zachovalo okolo 250 smeček foxhoundů.

Anglický foxhound je plemeno, ze kterého byl vyšlechtěn americký foxhound. Již z názvu plemene (který se skládá z anglických slov "fox" a "hound", což v překladu znamená honit lišku) je patrné, že se jedná o loveckého psa.

Anglický foxhound je nenáročný pes, který potřebuje pouze dostatek pohybových aktivit. Nevýhodou tohoto plemene je, že spíš přilne k jinému psovi než k pánovi, proto je vhodné ho chovat ve smečce. Také lovecké pudy, které jsou v anglickém foxhoundovi pevně zakořeněny jsou někdy silnější než odpovědnost poslechnout pánovy příkazy. Pokud se však anglickému foxhoundovi dostane správné výchovy, je to velice milý společník.

Udržování srsti není příliš náročné, stačí ji občas pročesat nebo použít kartáč. Výživa by měla odpovídat vytížení psa.

Uměli by jste napsat text o plemeni psů Foxhound lépe? Máte k dispozici přesnější informace? Pošlete mi Váš článek ho na e-mail uvedeny ve spodní části webu a já jej rád zveřejním, třeba s uvedením odkazu na Váš web nebo reklamy na Vaši chovnou stanici.

Vznikající projekty: Yorkšírský teriér

Náhodně vybrané přísloví, citát, moudro i nemoudro týkající se psů: Mnohý se rve jako pes, aby žil jako člověk. (francouzské přísloví)


Rumunsko.tv

email kontakt na webmastera projektu Foxhound.cz