< Čau-Čau >

< Slevy >

Registrujte se teť a získejte možnost levných nákupů krmiv: NejKrmiva.cz< Další plemena >

Jezevčík
Jorkšír
Kníráč
Retrívr
Foxteriér
Naháč
Bišonek
Parfemy.cz

Čau-Čau

Čau-čau nepatří mezi typické domácí mazlíčky. I přes svůj "medvídkovský" výraz je to uzavřený, introvertní pes, jehož důvěru si musíte získat. Když se vám to však podaří, budete bohatě odměněni. Je to věrný pes, člověku, kterého si oblíbí, je bezmezně oddán. Je velmi ostražitý, ale klidný. Dříve byl čau-čau využíván všestranně - k lovu nebo tahu - dnes si jej lidé pořizují především jako svérázného společníka, který zaujme vzhledem.

Čau-čau je plemeno psa pocházející z Číny. V minulosti byl čau čau používán jako pracovní, hlídací ale i tažný pes. Jeho povaha je skoro stejně tak zvláštní jako jeho jméno a původ - čau čau je uzavřený, zdrženlivý, nedůvěřivý a především nezávislý a inteligentní pes. Uznává pouze svého pána.

V Číně je čau čau znám už nejméně 2000 let - právě z toho období se nám totiž dochovaly čínské hliněné sošky znázorňující předchůdce dnešního čau čau, které můžete najít v pařížském Louvru. Vzhledem se sice od svých předků liší, zkrácení čenichové partie a mohutná hlava jsou výsledkem moderního chovu.

Každý chovatel tohoto plemena se jistě záhy přesvědčí o tom, že čau čau je vyjimečná osobnost. Není příliš vhodný pro výcvik, povely, jež jiní psi s radostí plní, čau čau zkrátka ignoruje a dává vám najevo, že je to pod jeho úroveň. Je přirozeně inteligentní a jako každé plemeno má svá specifika a typické povahové rysy.

Uměli by jste napsat text o plemenu psů Čau-Čau lépe? Máte k dispozici přesnější informace? Pošlete mi Váš článek ho na e-mail uvedeny ve spodní části webu a já jej rád zveřejním, třeba s uvedením odkazu na Váš web nebo reklamy na Vaši chovnou stanici.

Vznikající projekty: Yorkšírský teriér

Náhodně vybrané přísloví, citát, moudro i nemoudro týkající se psů: Věrný pes a starosti se nikdy neztratí. (japonské přísloví)


Osobní bankrot.info

email kontakt na webmastera projektu Cau-Cau.cz