< Britská Modrá Kočka >

< Slevy >

Registrujte se teť a získejte možnost levných nákupů krmiv: NejKrmiva.cz< Psí plemena >

Maltézský psík
Pudli
Teriéři

 

 

Britská modrá kočka

Nejpopulárnější, nejznámější a z hlediska tradic nejstarší plemeno ve vývoji chovu britských koček je britská modrá kočka. Noblesní a ušlechtilý vzhled s ní udělal žádané plemeno. Její původ nalezneme na Britských ostrovech již v XIX. století.

Historie:

Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století v Anglii.Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou. Zpočátku byly do chovu britských krátkosrstých koček často zakřižovány perské kočky, aby byla osvěžena krev a upevněna barva očí a typ. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko.

Temperament:

Je to velmi milá kočka s bystrými smysly, vynikající společnice a důvěrná přítelkyně. Někteří chovatelé říkají, že přímo touží po klidném životě.

Vady:

Uši nesmí být tmavší, než jiné značky.

Srst:

Sněhově bílá barva na zádech přechází do modré, stejného zbarvení jsou i značky, avšak světlejší. Značky jsou rozmístěné stejně, jako u předcházejícího plemene, avšak stejného modravého nádechu.

Popis:

Britská kočka patří do skupiny koček s krátkou srstí. Je to středně velká až velká kočka. Tělo je svalnaté, podsadité, s širokou hrudí. Srst je krátká a hustá s dobře vyvinutou podsadou. Hlava je kulatá, masivní se širokou lebkou. Nos je krátký a široký, rovný s lehkým prohnutím. Brada je silná. Uši jsou malé lehce zakulacené, široko od sebe posazené.

Oči:

Oči jsou velké, kulaté, mají jasně oranžovou nebo měděnou barvu, ale také modrou / colour point - kočky se siamským zbarvením srsti/ a nebo zelenou / činčila, stříbřitá s kresbou. Jasné, živé, svítící, modré barvy.

Ostatní:

Jsou dovoleny všechny odstíny modré barvy, ale světle modrá má přednost. Barva musí být čistá, rovnoměrně rozložená a bez bílých chlupů nebo stínování. Čenich a polštářky tlapek má modrošedé, oči tmavě oranžové nebo měděné. Další barvy: černá: neobsahuje šedou nebo hnědou barvu, čokoládová: má teplý hnědý odstín, lilová: má světle fialovou barvu s růžovým nádechem, červená: je stejnoměrně oranžově červená bez kresby, krémová: je světle béžová (pastelové zbarvení, nikoli červená).

Uměli by jste napsat text o plemeni koček Britská modrá kočka lépe? Máte k dispozici přesnější informace? Pošlete mi Váš článek ho na e-mail uvedeny ve spodní části webu a já jej rád zveřejním, třeba s uvedením odkazu na Váš web nebo reklamy na Vaši chovnou stanici.

Vznikající projekty: Expedice.net

Náhodně vybrané přísloví, citát, moudro i nemoudro týkající se koček: Kočka nesmí do domu. - No, tak tedy smí, ale jen do některých místností. - Smí do všech místností, ale nesmí si lehat na nábytek. - Smí si lehat na nábytek, ale jen na starý. - Tak jo, smí si lehat na všechen nábytek, ale nesmí spát v posteli. - O.K., tak tedy smí do postele, ale jen když jí to panička dovolí. - Dobře, kočka smí spát v posteli, kdykoliv se jí zachce, ale nesmí v žádném případě pod peřinu. - No jo, samozřejmě smí pod peřinu, ale jen když jí to panička dovolí. - No tak dobře, kočka smí spát pod peřinou celou noc. - Závěr: Lidé smí spát pod peřinou jen s laskavým svolením kočky.

 


velvyslanectví .com

email kontakt na webmastera projektu BritskaModraKocka.cz