< Britská Modrá Kočka >

< Slevy >

Registrujte se teť a získejte možnost levných nákupů krmiv: NejKrmiva.cz< Psí plemena >

Maltézský psík
Pudli
Teriéři

 

 

Britská modrá kočka

Nejpopulárnější, nejznámější a z hlediska tradic nejstarší plemeno ve vývoji chovu britských koček je britská modrá kočka. Noblesní a ušlechtilý vzhled s ní udělal žádané plemeno. Její původ nalezneme na Britských ostrovech již v XIX. století.

Historie:

Modrá britská krátkosrstá kočka byla vyšlechtěna na konci 19. století v Anglii.Tato kočka je obecně impozantním zjevem, pro který se již v minulém století stala velice oblíbenou. Zpočátku byly do chovu britských krátkosrstých koček často zakřižovány perské kočky, aby byla osvěžena krev a upevněna barva očí a typ. Proto se dodnes stává, že se v krátkosrstém vrhu objeví dlouhosrsté koťátko.

Temperament:

Je to velmi milá kočka s bystrými smysly, vynikající společnice a důvěrná přítelkyně. Někteří chovatelé říkají, že přímo touží po klidném životě.

Vady:

Uši nesmí být tmavší, než jiné značky.

Srst:

Sněhově bílá barva na zádech přechází do modré, stejného zbarvení jsou i značky, avšak světlejší. Značky jsou rozmístěné stejně, jako u předcházejícího plemene, avšak stejného modravého nádechu.

Popis:

Britská kočka patří do skupiny koček s krátkou srstí. Je to středně velká až velká kočka. Tělo je svalnaté, podsadité, s širokou hrudí. Srst je krátká a hustá s dobře vyvinutou podsadou. Hlava je kulatá, masivní se širokou lebkou. Nos je krátký a široký, rovný s lehkým prohnutím. Brada je silná. Uši jsou malé lehce zakulacené, široko od sebe posazené.

Oči:

Oči jsou velké, kulaté, mají jasně oranžovou nebo měděnou barvu, ale také modrou / colour point - kočky se siamským zbarvením srsti/ a nebo zelenou / činčila, stříbřitá s kresbou. Jasné, živé, svítící, modré barvy.

Ostatní:

Jsou dovoleny všechny odstíny modré barvy, ale světle modrá má přednost. Barva musí být čistá, rovnoměrně rozložená a bez bílých chlupů nebo stínování. Čenich a polštářky tlapek má modrošedé, oči tmavě oranžové nebo měděné. Další barvy: černá: neobsahuje šedou nebo hnědou barvu, čokoládová: má teplý hnědý odstín, lilová: má světle fialovou barvu s růžovým nádechem, červená: je stejnoměrně oranžově červená bez kresby, krémová: je světle béžová (pastelové zbarvení, nikoli červená).

Uměli by jste napsat text o plemeni koček Britská modrá kočka lépe? Máte k dispozici přesnější informace? Pošlete mi Váš článek ho na e-mail uvedeny ve spodní části webu a já jej rád zveřejním, třeba s uvedením odkazu na Váš web nebo reklamy na Vaši chovnou stanici.

Vznikající projekty: Expedice.net

Náhodně vybrané přísloví, citát, moudro i nemoudro týkající se koček: Dobrý den, paní Nováková, tady vám nesu toho vašeho kanárka. Ale Pepíčku to není můj kanárek, to je tvoje kočka. Já vím, váš kanárek je uvnitř.

 


velvyslanectví .com

email kontakt na webmastera projektu BritskaModraKocka.cz