< Afganský chrt>

< Slevy >

Registrujte se teť a získejte možnost levných nákupů krmiv: NejKrmiva.cz< Další plemena >

Německý ohař
Pudl
Teriér
Labradorský retrívr
Britská modrá kočka
Jezevčík
Jorkšír
Knírač
Retrívr
Čuvač

< Odkazy >

Solowheel
Parfemy.cz

Afganský chrt

Jak název plemene napovídá afgánský chrt je plemeno pocházející z Afghánistánu.

Afgánský chrt je typický představitel chrtů, kteří pocházejí z Asie. Původně se vyskytoval ve dvou varianách barvy srsti, dnes jsou u tohoto plemene přípustné všechny barvy.Je milý, důstojný a chytrý pes.

Je to velký pes vysoký 63 až 74 cm. Má dlouhou čenichovou partii. jeho uši přiléhají k hlavě, má tmavé až zlaté oči.Kohoutkovou výšku má pes 68-74cm a feny 63-69 centimetrů. Končetiny má silné a rovné, hřbet je rovněž rovný, hrudník je hluboký. Je to dobrý běžec, jehož pohyb je plynulý, lehký a pozoruhodně stylový. Srst má jemnou a dlouhou, v obličejové části ji má krátkou. Poněvadž je jeho srst dlouhá, vyžaduje náročnou a každodenní péči, údržbu a pročesávání.

Afgánský chrt je lovecký, hlídací,společenský a zavodní pes.

Afgánský chrt působí působivým, důstojným a vznešeným dojmem. Má typický orientální výraz a chová se zdrženlivě. V boji dokáže být přiměřeně ostrý, původně se totiž používal jako lovecký pes. Je to velmi sebevědomé zvíře, není to pes vhodný pro začátečníky. Vyžaduje citlivé zacházení, pochopení své uzavřenější povahy a toleranci. Ale i když jsou tyto podmínky dodrženy, majitel od něj nemůže očekávat absolutní poslušnost. Vyžaduje mnoho pohybu a volnosti, je vhodný pro sportovní činnost.

Vznikající projekty: Yorksirský terier

Náhodně vybrané přísloví, citát, moudro i nemoudro týkající se psů: Starého psa novým kouskům nenaučíš.)


Silvestr . biz

email kontakt na webmastera projektu AfganskyChrt.cz